Ameliyatsız Burun Estetiği (Burun Dolgusu)

Ameliyatsız Burun Estetiği (Burun Dolgusu)

 

Yüz bölgesinde en çok dikkat çeken yerlerden bir tanesi burundur. Burun görüntüsü birçok insan için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Önceden burnun daha güzel görünmesi için cerrahi müdahale ve bunun yanı sıra ameliyat gerekiyordu. Bu da insanların biraz korku duyması nedeni ile bu durumdan kaçmasına neden oluyordu. Ancak günümüzde medikal estetikte meydana gelen gelişmeler ile birlikte cerrahi müdahaleye gerek kalmadan burun bölgesinin daha güzel görünmesi sağlanabiliyor. Dolgu yöntemleri birlikte hayallerinizde ki buruna ulaşabilmeniz artık çok daha kolay olmaktadır. Bu işlemler ameliyat gibi uzun sürmediğinden ve de çok uzun süre iyileşme beklenmediğinden dolayı daha fazla tercih ediliyorlar. Burunda tercih edilen dolgu aynı zamanda burun ameliyatı sonrası oluşmuş olan deformelerin de ortadan kalkmasında son derece büyük bir önem taşıyor.

 

Ameliyatsız Burun Estetiği (Burun Dolgusu) Burun kısmında yapılan dolguların süresi bu kısmın hareketsiz olmasından dolayı uzun süre kalıcılığını koruyabiliyor. 

 

Ağrı ya da sızı hissedilmeden burun düzenlenmesi bu yöntemler ile sağlanabiliyor. Aynı zamanda burun etrafında oluşan kırışıklıkların doldurulması adına da dolgu seçeneklerinden yararlanılıyor. Tüm bu detaylar eşliğinde daha mükemmel bir görünüm sağlanmış, oluyor. Gündelik hayata devam etme konusunda bir sıkıntı yaşanmayacağı için bu yöntem cerrahi yöntemlere göre daha fazla tercih ediliyor. Çeşitli dolgu maddesi seçenekleri incelenerek en kalıcı olan dolgu maddesi ile birlikte daha uzun süre kullanım sağlanıyor. Dr Mehmet Akgün