Ameliyatsız Yüz Estetiği (Yüz Dolgusu)

Ameliyatsız Yüz Estetiği (Yüz Dolgusu)

Belli bir yaştan sonra elmacık kemiklerinde ve yanaklarda sönme meydana gelebiliyor. Bu durum cildin çok daha yorgun görünmesine neden oluyor. Ya da bazı insanların elmacık kemikleri hiç belirgin olmadığı için yüz hatları silik durabiliyor. Tüm bu sorunlar önceden ameliyat ile birlikte giderilmekteydi. Ancak günümüzde artık dolgu yöntemleri ile birlikte bu sorunlar ortadan kalkabiliyor. Yüz estetiği denildiği zaman elmacık kemiği ve yanakların dışında alın, dudak, burun ve bunun dışında dudak ve burun arasında kalan bölgede de kırışıklık ve çökmeler ortadan kaldırılabiliyor. Yüzde oluşan bu kusurların ortadan kalkması ve kırışıkların tamamen yok olması adına yüz estetiği son derece tercih ediliyor.

 

Bu durumda dolgu tercih edilmesi hem ameliyat gerektirmediği için hem de ameliyat sonrası yaşanılan sorunlar yaşanmadığı için oldukça doğru bir tercih oluyor. Acı ve ağrı hissi olmadan aynı gün içerisinde normal yaşantısına devam edebildiği için insanlar dolgu yöntemlerini tercih ediyorlar.

 

Farklı dolgu maddeleri ile yapılan uygulamaların kalıcılık sürelere hem dolgu maddesine hem de aynı zamanda kişiye göre farklılıklar gösterebiliyor. Yağ dokusu alınarak enjekte edilen dolgular ve bunun dışında özel maddeler ile hazırlanmış olan dolgular yüz estetiğinde oldukça dikkat çeken seçenekler arasında yer alıyorlar. Ameliyatsız yüz estetiği hizmeti veren firmamız her zaman en güzel görünüme sahip olabilmeniz adına hizmetlerine devam etmektedir.  Dr. Mehmet Akgün