Göğüs Dolgusu

Göğüs Dolgusu

Hidrofilik Jel İle Göğüs Dolgusu

Küçük, sarkık görünen göğüslere sahip olan bayanlar çeşitli göğüs dolgunlaştırıcı ve sıkılaştırıcı yöntemler denemektedirler. Bu yöntemler bütçelere göre farklılık göstermektedir. Günümüzün yeni trendi olan göğüs dolgusu, oldukça fazla tercih edilmekte ve bayanların kendilerini özel hissetmelerini sağlamaktadır. Zira günümüz teknolojisi ile üretilen pek çok ürün, güzel göğüslere sahip olmak için yardımcı olmaktadır. Özellikle de kremler ve bitkisel ilaçlar sarkık, yumuşamış göğüslerden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Ancak uzun kullanım sürelerinden kurtulmak ve kısa sürede mükemmel göğüslere sahip olmak isteyen bayanların çoğu göğüs dolgusunu tercih etmeye başlamışlardır. Göğüs dolgusu işlemleri farklı şekillerde uygulanmakta olan işlemler içermektedir. Bu uygulamalardan biri de yağ dolgusu olarak bilinmektedir. Hastanın kendinden alınan yağ dokusu göğse enjekte edilmekte ve bu yöntemle göğüsler dolgun ve daha büyük görünebilmektedir. Hastanın karın ya da başka herhangi bir bölgesinden alınan yağlarla göğsünün dolgunlaştırılması işlemi hem oldukça kolay, hem de ağrısız olarak gerçekleştirilmektedir.

  Estetik olarak ameliyatsız göğüs büyütmek için kullanılan bir diğer yöntem de Hidrofilik jel dolgu göğüs dolgusu uygulamasıdır. Aslında göğüs operasyonları arasında en zararsız ve mükemmel sonuç veren uygulama da budur. Alerjik reaksiyonlara neden olmayan, doğal olan ve yan etkiler içermeyen yöntem ameliyatsız olarak sadece lokal anestezi ile göğse Hidrofilik jel dolgu enjekte edilmesi olarak yapılmaktadır. Küçük ve ince iğnelerin kullanılması ve lokal anestezi yapılması da herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemesini sağlamaktadır.

   Bu uygulama oldukça kolay ve herhangi bir iz bırakmayan bir uygulamadır. Ayrıca en az travma yaratan uygulamada iyileşme süresi de oldukça kısa sürmekte ve hızlı gerçekleşmektedir. İşi gücü kaybının oluşmaması, sağlığa sağladığı avantajlar ve kısa sürede rahat bir şekilde normal yaşam aktivitelerine dönülmesi nedeni ile Hidrofilik jel dolgu yöntemi dünya genelinde fazlaca tercih edilmekte olan bir yöntemdir.

            Göğüs dolgusu işlemi yaptırmaya karar verdikten sonra dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Özellikle de işlemi gerçekleştirecek olan doktorun konusundaki başarıları dikkate alınmalı ve işlem yapılacak olan merkezin kalitesine bakılmalıdır. Uygulamanın güvenirliği, muhtemel komplikasyonlar, uygulamanın etki süreleri ve tekrar uygulamasının gerekliliği gibi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır.