AMELİYATSIZ  MEME KÜÇÜLTME

AMELİYATSIZ MEME KÜÇÜLTME

Gelişen teknoloji ve koşullar tüm dünyayı etkilediği gibi insanları özellikle kadınları da etkilemektedir. Kilo problemleri,  stres, vücuttaki sarkmalar kadınlar için en önemli sağlık ve görselliği etkileyen belirtilerdir.  Vücut estetiklerinin düzgün olması ve vücutlarındaki özellikle göğüslerindeki sarkmalar engellemek adına değişiklik yaptırmak isterler. Bunları sorunsuz gerçekleştirmek ve istenilen sonucu elde etmektir. Göğüslerinde yaptırmak istedikleri değişikliklerden en önemlilerinden biri  Ameliyatsız Meme Küçültmedir. Bu konuda çok çeşitli yöntemleri mevcut olmasına rağmen en çok rağbet edilen Doublo A  Focuslu Ultrason yöntemidir.

Focuslu ultrason (Doublo A) Dermis tabakalarında termal olarak kimyasal etkiyle pıhtı  evresini oluşturarak ciltde istenilen şekli sağlayan Yüksek Yoğunluklu Ultrason sistemidir. Cildin altında güçlü bir termal yapı  oluşturarak, yağ parçalanmasını ve vücudun doğal şekil almasını sağlar. Vücudun her bölgesinde özellikle göğüs ve karın bölgesi  etrafındaki  yağlanmalarada uygulama yapmak da  mümkündür. Sürekli frekanslarda  gözle görülebilir sonuçlar elde edilebilir. Bu uygulama , küçültme, sıkılaştırma ve yağ azaltma ile ilgili en etkili ve hassas çözümleri getirmektedir.

Ameliyatsız Meme Küçültme için uygulanan Doublo A yöntemi, ultrason yani ses dalgalarıyla gerçekleştirilen bir yöntemidir. Ses dalgaları göğüslerinizdeki cildinizin üst tabakasına zarar vermeden yaklaşık 5 mm. derinliğe kadar gönderilir. Bu sayede göğüs bölgeniz sıkı ve gergin cilde sahip olması sağlanır. Fokuslu ultrason yöntemi, deriye temas eden ultrason uçları kullanılarak yapılır. İşlem sırasında uçların üzerine ultason jeli sürülür. İşlemde herhangi bir yaralanma oluşmadığından lokal anesteziye  gerek  duyulmaz.  Seanslar yaklaşık 20 dk. ile 30 dk arasında sürmektedir. Uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etki her geçen gün daha belirginleşir, bir ay sonra etkiler görünür hale gelir meme ölçüleriniz istenilen küçüklüğü gelene kadar yoğun uygulama yapılabilir. Uygulama  sonrasında kişi günlük hayatına dönebilmektedir. Uygulama öncesinde herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Uygulama süresince ciltte kızarıklık, morarma gibi herhangi bir sorun oluşmadığı için çalışan kişiler için günün öğle vakitlerinde uygulamayı yaptırabilirler. Uygulama sırasında hastalar hissedilen durumlar batma veya elektriklenme olarak tanımlamaktadır. Kişinin sağlık durumuna  bağlı olarak bölgesel anestezi ve benzeri uygulamalar ile sıkıntı duyulan hissiyat tamamen engellemek mümkün olabilmektedir. Bu uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için yaş sınırının önemli olmadığı fakat  genel olarak genç yaş üstü ideal yaş sınırı olarak belirlenebilir. Yaş ilerlemesi itibariyle vücutta deformasyon ilerleyecektir böylelikle fokuslu ultrason tedavisinin toparlayıcılığı da daha etkin bir şekilde artacaktır. Fokuslu ultrason cildinde halen devam etmekte olan cilt enfeksiyonu bulunan, yarası iyileşmeyen kişiler, çocuklar ve hamileler, şeker, epilepsi hastaları, pıhtılaşma bozukluğu olan kişilere uygulanmaz.

Ameliyatsız Meme Küçültme için yapılan fokuslu ultrason yöntemi göğüs bölgesindeki sarkmaları da toparladığı gibi o bölgedeki ciltte elastikiyet ve sağlıklı bağ dokusu oluşumuna da katkı da bulunur.