Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Çok ince dudaklara sahip olan kişiler ya da biçimsiz dudaklara sahip olan kişiler için özel olarak uygulama yapılan dudak dolgusu son derece etkilidir. Dudaklar daha dolgun ve de düzgün görülmektedir. Aynı zamanda dudak etrafında ki çizgilerin yok olabilmesi adına da son derece etkili bir çözüm yoludur. Dudaklar yoğun damar yapısına sahip oldukları için ve aynı zamanda yüz bölgesinde en hareketli yer oldukları için tercih edilecek dolgu çeşidi büyük bir önem taşımaktadır. Hyalüranik asit bu bölge için tercih edilebilecek en doğru yöntemdir. Çünkü hareketli ve yoğun damar yapısına en uygun olan dolgu maddesi hyalüranik asittir. Dudakların birbiri ile orantılı olması ve yüz ile de orantılı olması adına tercih edilen dolgu yöntemi oldukça kolay bir uygulamalıdır.

Dudak dolgusu küçük bir enjeksiyon ile birlikte yapılmaktadır. Dudak çevresinin daha mükemmel bir şekilde olmasını sağlayan bir dolgu işlemidir. Dudak köşelerinin hassas bir şekilde düzenlenebilmesi adına son derece etkili bir uygulamadır. Dudağın gerekli dolgunluğa oluşabilmesi adına dolgu içerisinde mutlaka vitamin ve hyalüranik asit tercih edilmelidir. Bu şekilde daha dolgun, daha canlı ve daha kırmızı bir dudak yapısı elde edilmektedir. Dudak konturü doğru bir şekilde belirlenmeli ve daha parlak dudaklar elde edilmelidir. Dudağa biçim ve şekil verilirken de yüz ile uyumlu olmasına aynı zamanda yapay durmamasına dikkat edilmesi gereklidir.

Hazır solisyonlar ile birlikte dudağa dolgu maddeleri enjekte edilebilir. Aynı zamanda kollajen ejekte edilerek de dolgu uygulaması yapılabilir. Bu tarz hazır maddeler enjekte edilebileceği gibi yağ doku ile birlikte de dolgu uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama yapılırken vücutta kalça gibi bölgelerden yağ alınmalı ve bu şekilde bu yağ enjekte edilmektedir. Tüm dolgu yöntemlerinde kalıcılık kişiden kişiye değişmektedir. Uzman ve profesyonel kadromuz ile birlikte her zaman daha mükemmel dudaklara sahip olabilmeniz adına farklı dolgu seçeneklerini sizlere sunmaktayız. Size özel en doğru uygulanmanın belirlenebilmesi adına sizlere her zaman kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Bu şekilde siz de en doğru yöntemi belirleyebilir ve bu şekilde daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Dr. Mehmet Akgün