Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Cilt güzelleştirme ve gençleştirme söz konusu olduğu zaman dolgu enjeksiyonları en çok tercih edilen medikal estetik girişimlerinden ilkidir. Yüzün her bölgesi için farklı uygulamalar sunulmaktadır. Ancak yüz genelinde en çok kullanılan hyalüronik asit bazlı maddelerdir. Bu maddeler ile birlikte yüzde yer alan kırışıklıklar ortadan kalkmakta ve aynı zamanda cilt yenilenmektedir. Daha canlı ve daha genç görünümlü bir cilt için oldukça tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda dokularda meydana gelen bozulmalar da cilt dolgusu ile birlikte ortadan kalkmaktadırlar. Cildin alt katmanlarına uygulanan dolgu işlemi ile birlikte kırışık olan yerler ve çökme meydana gelen yerler doldurulmaktadır. Daha dinlenmiş ve daha gençleşmiş bir görünüme sahip olunuyor.

Yüz dolgu uygulaması ile birlikte ince kırışıklıklar ortadan kalkmaktadır. Burun kenarı, alın ve ağız kenarı gibi bölgelerde zamanla mimiklere bağlı olarak kırışmalar ve bozulmalar meydana gelmektedir. Yüzün bu bölgelerinde dolgu işlemi uygulanabiliyor ve daha güzel bir ortaya çıkabiliyor. Aynı zamanda burun bölgesinde asimetri şikayeti olan kişiler için de son derece etkili bir yöntem olmaktadır. Dudak dolgusu da dudak ölçülerinden memnun olmayan ya da asimetrik olmadığını düşünen bayanlar tarafından tercih ediliyor.  Aynı zamanda yüzde yanak bölgesinde de dolgu işlemleri çok fazla tercih ediliyor. Çünkü yaşın ilerlemesi ile birlikte yanaklarda belirgin bir hacim kaybı yaşanıyor. Bu hacim kaybı da yüzün çok daha yorgun görünmesine neden oluyor.

Elmacık kemiklerinin hacmini arttırmak adına dolgu uygulamaları yapılıyor. Bu bölge daha küçük bir görünüme kavuşturulabilirken aynı zamanda elmacık kemiklerinin daha belirgin olması adına da uygulamalar yapılabiliyor. Yüz dolgu işleminin uygulanması çok zahmetsiz olmak ile birlikte mutlaka bir uzmanın yapması gerekiyor. Çünkü yüzünüzün herhangi bir bölgesinde bir dolgu yaptırmak istediğiniz zaman bunun yüzünüz ebatlarında sırıtmaması da gerekiyor. Yüz dolgusu yapacak hekimin aynı zamanda bu konuda da profesyonel olması gerekiyor. Yapay bir görünüm yerine doğal bir görünüme kavuşmak istiyor iseniz, o halde mutlaka profesyonel olan bir hekim ile birlikte bu işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlamalısınız.  Dr. Mehmet Akgün